Abiye Atkuyruğu Modelleri

Atkuyruğu hemen her ortama ve kıyafete uyum sağlayabilen, modası hiç geçmeyen bir klasik. At kuyruğunun formunun tarzına, kıyafetine ve ortama göre şekillendirmelisin. Eğer özel bir günde at kuyruğu tercih edeceksen ama model konusunda kararsızsan doğru yerdesin. Abiye atkuyruğu modellerini senin için inceledik.

Klasik atkuyruğu

Aslında at kuyruğu denince genelde akla ilk gelen model. Yapılışı oldukça basit, eğer saçların düzse çok kısa sürede saçını klasik atkuyruğunu elde edebilir, değilse de düzleştirebilir ya da fönle düzeltebilirsin.  Bu modeli elde etmek için bütün saçlarını tarayarak tepeden sıkıca topla, eğer toplarken hafif sprey sıkarsan küçük küçük saçlarının çıkmasını da engellersin. Topladıktan sonra çengelli lastikle saçlarını sıkıca tuttur, at kuyruğundan küçük bir tutamı al lastiğin etrafına sar ve tel toka ile ucunu sakla. Bu şekilde saç lastiğini de kapatarak modelini güzelleştirirsin. Bu saç modelinin yüz hatlarını ve makyajını tamamen ortaya çıkaracağını unutma!


Dağınık atkuyruğu

Dağınık at kuyruğuna adı üstünde dağınık olduğu için istediğin formu vermekte özgürsün. Maşa ya da fön yardımıyla, saçının boy ve uçlarına hafif dalgalar ver. Bu doğal görüntüyü elde etmek için at kuyruğuna başlarken tüm saçını almaman gerek. Önce saçının alt ve arka kısmını alarak, yanlarından ve tepeden tutamlar serbest bırakarak, arkadan hafif, yumuşak bir at kuyruğu yap.  Eğer istersen perçemlerinden bir kaç tutam alnına düşürebilir ya da kulak diplerinden saçlar bırakabilirsin. Serbest bıraktığın tutamları gevşek şekilde sağdan ve soldan at kuyruğuna dahil et. Bunu yaparken tutamları istersen saç lastiğinin etrafına sararak, istersen burgu şeklinde yapıp ucunu at kuyruğuna dahil edebilirsin.


Yandan atkuyruğu

Bu model istediğin gibi düz ya da dalgalı saçına yapabileceğin gibi dalgalı saçta kendini daha çok gösterir. Saçına maşa yapacaksan, diplerinden itibaren değil boy ve uçlarına yapmalısın. İstersen yüzüne bir kaç tutam düşür ve sonra diğer saçlarını tamamen yana alarak, aşağıdan ve sıkmadan topla. Eğer istersen yine bir tutamı saç lastiğinin etrafına sarıp lastiğini saklayabilirsin.


Enseden atkuyruğu

Enseden at kuyruğunu da yine düz ya da dalgalı saçlarına yapabilirsin. Atkuyruğun düz olacaksa düzleştirici kullanabilir, dalgalı olacaksa saçlarının boy ve uçlarını maşalayabilirsin. Genelde atkuyruğu yapmadan önce maşa yapılsada, atkuyruğunu yaptıktan sonra da maşalayabilirsin. Maşalarken iri bir maşayla, doğal dalgalar vermelisin.  İstersen saçının önlerinden ya da kulak diplerinden tutamlar düşür sonra geri kalan saçlarını enseden isteğe göre hafif ya da sıkı şekilde topla finalde daha güzel görüntü elde etmek için atkuyruğundan bir tutam saçı tokanın etrafına sarıp sabitleyebilirsin.


Bombeli atkuyruğu

Bombeli at kuyruğu en çok tercih edilen at kuyruğu modellerinden. Özellikle yuvarlak yüz tipine sahipsen senin için oldukça ideal. Saçını düz ya da dalgalı yapmak senin tercihin. Önemli nokta saçının ön tarafını krepelendirmek ve o yüksekliği vermek, zaten at kuyruğuna abiye hava veren şeylerden biri krepedir. 


Burgulu atkuyruğu

Burgu at kuyruğu da çok sevilen modellerden, üstelik yapılışı da hiç zor değil. Saçını yüz tipine göre ister sağdan ister soldan ister ortadan ayırdıktan sonra, her iki taraftan istediğin kalınlıkta burgular yap, ister arkada, ister ensede tel toka yardımıyla tuttur ve burgularının ucunu dahil ederek at kuyruğunu yap. Bu modelde at kuyruğuna dalga verip vermemek ya da sağdan, soldan, enseden saçlar düşürmek tamamen senin zevkine göre değişir.


Örgülü atkuyruğu

Örgülü atkuyruğu son yıllarda daha çok tercih edilen modellerden. Arkaya doğru yapacağın iri, salaş bir örgüyle ya da bir kaç tane balıksırtı örgüyle arkadaki saçları birleştirerek yapacağın atkuyruğuyla modern bir hava yaratabilirsin.


Balon atkuyruğu

Biraz farklı bir stil arıyorsan, balon atkuyruğunu tercih edebilirsin. İstediğin yükseklik ve stilde yaptığın atkuyruğuna uca kadar eşit aralıklarla toplar gibi saç lastiği tak sonra araları çekerek genişlet.

Bu modelleri düğün, nişan, kına, mezuniyet, akşam yemeği gibi özel günlerde, hem straplez, hem sade, hem de iddialı kıyafetlerle kullanabilirsin.

0 1 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478